Aslan Burcu

11 Şubat 2012 Devamı

23 Temmuz – 22 Ağustos

ASLAN ÇOCUKLARI – Kendini kral sanır! Bu burcun çocukları adeta bir enerji deposudur. Sürekli hareket halinde, oradan oraya koşturan minikler evin neşesidir. Aslan bebeklerinin parlak bir gülüşü ve tatlı bir halleri vardır. Aile büyüklerinin dikkatini çekene dek ağlayarak onların sabrını test ederler. Ebeveynler onları yuvalarının mutluluk kaynağı olarak görürüler. Küçük yaşlardan itibaren ailenin merkezinde olmak için gösterdikleri çaba sizi şaşırtabilir. Bu durumda her fırsatta göstereceğiniz ilgiyle onu şımartabilirsiniz. Bu küçük zorbalar, şirinliklerini dramatik kabiliyetleriyle birleştirmeyi ve bu gücü son zerresine kadar kullanmayı öyle iyi becerirler ki, muhatapları ona boyun eğdiğini fark etmeksizin, kayıtsız şartsız teslim olur. Bu yeteneklerini daha küçük yaşlarda etraflarındaki insanları yönetmekte kullanırlar.

Arkadaşları, hatta anne ve babaları farkında olmadan, küçük Aslan’ın onlara biçtiği rolü oynar. Tabi bu arada yaralanıp berelenmeyi de ihmal etmezler. Açık havada oynanan hareketli oyunlardan zevk alan Aslan çocuğu sık sık kavgalara tutuşacak, mahalledeki çocuk gurubunun lideri olmaya çalışacaktır.

Hayal güçleri zengindir, masal dinlemeyi ve anlatmayı severler. Zekaları ve tatlı dilleri sayesinde ihtiyaçları olan ilgiyi görmeyi hemen becerirler. Bu küçücük yumurcaklar giriştiği boyundan büyük işlerle herkesin neşe kaynağı olur. Herkesi, her şeyi taklit ederler. Onlar doğuştan rol yeteneğine sahiptir. Küçük yaşlarda anne ve babalarıyla flört ederler. Küçük Aslan kızı annesini, küçük Aslan erkeği de babasını taklit ederek, ilk aşklarını ebeveynleriyle yaşarlar. Çocuk Aslanlar da tıpkı büyükler gibi çevrelerindeki insanlardan farklı olduklarını düşünür, kendilerini çok beğenirler. Giyimlerine kuşamlarına düşkündürler. Onlar hiçbir zaman anne ve babalarıyla mağazaya girip onların beğendiği cici bicileri giyen çocuklarda olmazlar. İnatçıdırlar. Kendi istediklerini yapmak, giymek, oynamak tam onlara göredir.

Aslan burcu çocukları müthiş istek ve coşkularıyla aile bireyleriyle çok iyi ilişkiler kurarlar. Evlerinde sıcak bir atmosfer isterler. Zorlu kişilikleri vardır, bu nedenle zaman zaman ufak tartışmalara neden olan küçük Aslanlarla ev hayatı, her zaman hareketli ve renkli yaşanır. Komiklikler yapabilir ve herkesi eğlendirmek için uğraşırlar. Daha küçük yaşta deneyimlerini diğer aile bireyleriyle paylaşmaktan zevk alırlar. Bu olumlu yaklaşımları, aile ilişkilerini iyi bir yönde etkileyecektir. Aslan çocukları küçük yaşlarından itibaren ayakları üstünde durabilmeyi, güçlü olmayı isterler. Gururlu ve mağrur bu çocuklar, davranışlarıyla aile fertlerini şaşırtırlar.

Genç Aslanlar kendilerine bir star gibi davranılmasını isterler ama çoğu zaman bunu gerçekleştirmek zordur. Onları zaman zaman frenleyecek sert ve otoriter bir aileye ihtiyaçları vardır. Tatlı sert bir destekleme gelecekleri açısından daha faydalı olacaktır. Çok gururludurlar, övgü ve rahatlatılamaya ihtiyaç duyarlar. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahipmiş gibi görünürler. Hayatın her alanında çok aktiftirler. Her an, her çeşit maceraya atılmak için beklerler. Onlarla iyi geçinen, sözlerine saygı duyan ve yanında kavga etmeyen anne-babaya güvenirler. Güçlü karakterli bu çocukların ebeveynleri ile geçinmeleri kolaydır. Ama yüksek sesle çıkışlar ve tenkit, onları olumsuz yönde etkileyecek aile ile iletişim kopukluğuna yol açacaktır. Aslan çocukları kardeşler arasında lider özelliğiyle ön plana çıkmak isterler. Fakat gerçek amaçları onlara ukalalık yapmak değil, sadece korumaktır. Okulda veya özel hayatlarında gözleri hep üzerlerinde olur. Genellikle diğer akrabalarıyla da arkadaş gibidirler.

Kategori: Astroloji