Boğa Burcu

11 Şubat 2012 Devamı

20 Nisan – 20 Mayıs

BOĞA ÇOCUKLARI – Ders çalışması için çikolata ile ikna edebilirsiniz. Onun ruhuna giden yol sevgi, şefkat ve güzellikten geçer. Boğa bebekleri genelde her şeyden memnun olan bir yaratılışa sahiptirler. Mutlu ve gülen ifadeleri ile herkese kendilerini sevdirirler. Bebekliğinden itibaren dikkat çekici derecede kendilerinden emindirler. Bebeklere özgü olmayan sabırları vardır. Bu tutumları çoğu zaman anne-babaların şaşırmasına yol açabilir çünkü onlar karınlarının doyurulmasını sessizce bekler ya da gecenin bir vakti ellerinden geldiğince ağlamadan durup büyüklerinin kendileriyle ilgilenmesini beklerler. Beklediği ilgiyi göremezse sonunda avaz avaz bağırmayı ihmal etmezler. Boğa çocuğu cömert porsiyonlarla yemek isterler. Büyümeye başladıklarında sevecen, cana yakın, kucaklanmaktan, sevilip okşanmaktan, öpülmekten çok hoşlanan afacanlar haline gelirler. Çok fazla sevgi ve ilgi beklerler. Eğer istediği ilgi ve sevgiyi buluyorsa ebeveynlerine hiçbir sorun çıkarmazlar. Boğa çocukları tensel temastan çok hoşlanır. Fiziksel dokunuşlarla onu ne kadar çok sevdiğinizi görmeye ihtiyaçları vardır. İlerleyen çağlarda, sahiplenme istekleri su yüzüne çıkar.

Kendilerine ait olan eşyaların farkına varınca bunları paylaşma güçlüğü çekebilirler. Özellikle kendine ve ailesine ait eşyaları paylaşmaktan hoşlanmayabilirler. Genellikle çalışmaktan, okula gitmekten hoşlanmayan bu çocukları ikna etmek için güzel renkli resimlerden, objelerden yararlanılabilir. Güzelliklere düşkün olan bu çocuklar yavaş yavaş okumaya, çalışmaya alışacaklardır. Okula alıştıktan sonra da birinciliği bırakmazlar. Disiplinli olan Boğalara ebeveynlerin “ders çalış” ikazında bulunmasına da gerek kalmaz. Geleceğe ait planlar yapmaya küçük yaşlarda başlarlar. Gariptir ki küçük yaşta ne olacaklarını ve kariyerlerini dikkatle seçmek isterler. Genç bir Boğa burcu insanını disipline etmek isterken gösterilecek en iyi yaklaşım, kibar bir yaklaşımdan çok direkt bir meydan okuma olmalıdır. Boğa gençleri her ne kadar bağımsız olmaktan hoşlansalar da aileleri tarafından sıkı bir desteğe ihtiyaç duyarlar. İnatçı ve dik kafalı olduklarından ipleri onların eline bırakmak kötü sonuçlar doğurabilir. Kendi bildiğini yapma yoluna giderler ve sonra büyüklerinin sözünü tutmayacak asi bir kişiliğe bürünebilirler.

Boğalar ailelerini hayatlarında yer alan ciddi bir kurum olarak görürler. Boğa burcu çocukları kendilerini, geleneksel bir aile atmosferi içinde çok daha rahat hissederler. İnatçı tutumlarıyla uzlaşmayı öğrendikleri takdirde, aile içi anlaşmazlıklar en aza indirgenebilir. Boğalar sevdikleri aile bireyleri ile birlikte olmaktan büyük haz duyarlar. Boğa çocukları için para kavramı çabuk gelişir. Verilen harçlığı disiplinli bir şekilde harcamayı daha okula başlamadan kavrayabilir. Paranın kumbarada artması onu rahatlatır ve heyecanlandırır. Biriktirdiği paranın, istediği pahalı oyuncağa kavuşmanın en emin yolu olduğunu bilir.

Boğa çocuklarını pahalı ve etkileyici hediyelerle mutlu etmek kolaydır. Büyüyen genç Boğa üretken ve eğlenceli kimliğini çevresine yayar. Esprileri beklenmedik bir anda ve doğru bir yorum şeklinde gelir. Boğa insanları akrabalarına da sıkı sıkıya bağlıdır. Kız kardeş ve erkek kardeşlerle arası iyidir ama çoğu zaman da katı bir tutum sergilerler. Bu durum zaman zaman sorunlar çıkartıp, iletişim kopukluklarına yol açabilir. Aslında söylemek istediğini bir türlü söyleyemediği için tatsızlıklar olur. Ailenin büyükleriyle de cana yakın tavırlarıyla iyi iletişim kurar. Aile kurumunun onun hayatındaki yeri yadsınamayacak kadar önemlidir. Boğalar büyüdüklerinde aileleri ile birlikte olmaktan daha fazla mutlu olurlar. Şefkat ve sevgi çerçevesinde başarılı ilişkiler kurarlar. Akrabalık ilişkileri daha gelişir ve gençlikteki kırgınlıklarından ve katılıklarından vazgeçebilirler. Onların katılıklarını törpüleyecek tek unsur zaman ve hayat tecrübeleridir.

Kategori: Astroloji