Annelik “Anne Üniversitesi” nde Öğretilecek

13 Ekim 2013 Devamı

Gazi Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce hayata geçirilecek ”Anne Üniversitesi” kadınlara annelik eğitimi verecek.

”Anne Üniversitesi”, sağlam toplumların oluşmasında yetiştirdikleri nesillerle en önemli görevi üstlenen annelerin kendilerini geliştirmeleri için kapılarını açacak.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle hayata geçecek ”Anne Üniversitesi”nde okuma yazma bilen herkes eğitime katılabilecek, 9 haftalık eğitimden sonra anneler sertifikalı olacak.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Akyol, yaptığı açıklamada, eğitimlerle, annenin kendini tanıması, kendini geliştirmesi ve bu yolla çocuklarına daha bilinçli şekilde yardımcı olmasını sağlamaya çalışacaklarını kaydetti.

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanacak protokolle ”Anne Üniversitesi”nin hayata geçeceğini bildiren Akyol, masrafları belediye tarafından karşılanacak program kapsamındaki derslerin Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde verileceğini söyledi.

Kategori: Genel, Haberler