Annelerin Bu Cümlesi Cinsellikten Soğutuyor!

31 Ekim 2015 Devamı

Muhafazakar toplumlarda kadınların yaşadığı en büyük sorunlardan biri de kadınların cinsel kimlikleriyle küs olarak yetiştirilmesi. Çocukluktan itibaren çeşitli duygusal bastırmalarla yetişen kız çocukları evliliklerinde “helal” daire içerisinde olan cinselliği kaçınılması gereken bir şey olarak görmeye başlıyor.

Kadınlarda cinsel sorunlar
Kadın doğum uzmanı, Hipnoterapist ve Cinsel Terapist Ayşe Duman yaratılıştan gelen bu doğal ihtiyaçları baskılamanın negatif hipnozlardan dolayı olduğunun altını çiziyor. Özellikle kız çocuklarının anneleri tarafından erkekler için olumsuz cümleleri duyarak büyümesi cinsel yaşamını olumsuz etkiliyor.

“EŞİM BANA BULAŞMASIN” DİYORLAR
Duman, kadınların bu ön kabullerle kendinden, cinsellikten ve eşinden koptuğunu hatta “Eşim bana bulaşmasın da dışarıda ne yaparsa yapsın” diyecek hale geldiğini vurguluyor.

Duman, kadınların bu yargılarından kurtulmaları için bunun bir ihtiyaç olduğunun bilincine varılmasının altını çizerek Kur’an-ı Kerim’de “Birbirinizde rahatlayasınız diye eşler yarattım” ayetini hatırlatıyor.

“ERKEKLER KÖTÜDÜR” TELKİNİ CİNSELLİKTEN SOĞUTUYOR
Son zamanlarda en çok dikkat çeken vajinismus hastalığının altındaki yanlış yargıları ise Duman şöyle anlatıyor: “Kızını kötü niyetli erkeklerden korumak isteyen bir annenin ‘erkekler kötüdür’ telkini bilinçaltında kaydolur. Anne, bu telkini belki buluğ çağındaki kızını kötü emellerden uzak tutmak için söylemiştir. Oysa anneden gelen hipnozu kaydeden bilinçaltı, genç kız evlenme çağına geldiğinde açığa çıkacak, onu kötü niyetli olarak kodlanmış tüm erkeklerden korumaya çalışacaktır. Ne yazık ki genç kızın eşi de bir erkektir ve bilinçaltı onu eşinden de korumak için türlü rahatsızlıklar ve ağrılar üretecektir.”

CİNSEL KİMLİKLE BARIŞMALI
“Her ne kadar zor sanılsa da, bu kısır döngüyü kırmak oldukça kolaydır.” diyerek Duman bu sorunun çözümünü ise şöyle anlatıyor: Yaradılış programındaki doğru bilgiye ulaşmak, zihni ve bedeni kirli bilgilerden ve negatif hipnozlardan silerek tanımak, fark etmek, kabul etmek, koşullanmalardan arınarak yaşam sorumluluğumuzu elimize almak, yaradılışımızla, cinsel kimliğimizle ve cinselliğimizle barışmak bahsettiğimiz tüm problemleri ortadan kaldırmaya yetecektir.

Kategori: Op. Dr. Ayşe Duman, Yazarlar