Ya Ters Doğum Olursa?

31 Ekim 2013 Devamı

Hikayemi okuyan sevgili anne, babalar yada anne, baba adayları herkese merhaba,
Hamile olduğumu öğrendiğimde, çok karmaşık duygular içinde buldum kendimi. Aynı anda hem mutlu, hem heyecanlı, eyvah ben şimdi ne yapacağım endişesi tüm bu duyguları aynı anda yaşadım.

Tam bu duygular biraz hafifledi derken. Yüzüm alev topuna döndü korkudan. Ya ters doğum olursa?
Genelde anne adaylarının daha farklı korkuları olabilir ama benim için en büyük korku doğum sırasında bebeğimin ters gelmesi. Çünkü annemde ters doğmuş. Ya genetikse? Tüm bunları düşündükçe daha kötü oluyordum.

Hamileliğimi ailemle paylaştıktan sonra korkularım hafifledi. Yerine heyecanlarım başladı. Doktor kontrollerimde her şey normal görünüyordu. Doktoruma özellikle normal doğum yapmak istediğimi söyledim ve bunu engelleyecek hiçbir sorun da henüz yoktu.

Son kontrollerimde bebeğimin ters geldiğini ve bunun için sezaryen olmam gerektiğini söylediler. Başımdan aşağıya kaynar sular döküldü sanki.. Korktuğum başıma gelmişti.

Sezaryen olmam için doktorum günümü saatimi belirledi. Odam hazırlandı. Doğum çantam hazırlandı ve hastaneye gittik. Doktor muayene etti ve bebeğimin sezaryen kısmından kaydığını normal doğum yapacağımı söyledi. Nedense artık hiç endişelenmiyordum. Allah tarafından verilen bir güç geldi sanki bana. Ve doğuma girdim. Doğum sırasında resmen tüm kemiklerimin çatır çatır çatırdadığını hissettim içimde fırtınalar kopuyordu. Bir ara kendimden geçmişim ve ağlama sesiyle kendime geldim. İşte o an fırtınanın sona erdiğinin ve her şeyin artık daha güzel olacağının habercisi olan bebeğimin sesi. Sibel’imin sesiydi..

Ters doğum yapacak annelere tek tavsiyem var, hiç korkmayın, endişelenmeyin çünkü Rabbim yardım ediyor…

Mürüvvet Doğru

Etiketler: , , , , , , , ,

Kategori: Doğum Hikayeleri