Tatilde Havuzlar Kabusunuz Olmasın

27 Haziran 2016 Devamı

Yaz tatilinde, havuza girenlerin kabusu olan kulak ağrısının birden fazla nedeni olabiliyor. Uzmanlar, güneş kremi sürdükten sonra havuza girilmemesini öneriyor.

Uzmanlar, güneş kremi sürdükten sonra havuza girilmemesini öneriyor.

Yaz aylarında en sık karşılaşılan sağlık problemlerinin başında kulak ağrıları geliyor. Bunun en önemli nedeni ise tatil havuzları. Uzmanlar bonesiz ve güneş kremi sürdükten sonra havuza girilmemesi konusunda uyarıyor.

Yaz geldi ve herkes tatil hazırlıklarına başladı. Tatilinizin kabusa dönmemesi için bir takım şeylere dikkat etmek gerekiyor. Özellikle havuzlarda kurallara uyulmadığından kulak iltihabı ve ağrısıyla sıkça karşılaşılıyor. Mutlaka havuza boneyle girilmesi gerekiyor. Sık sık duş alınarak havuza girilmeli. Güneş kremi sürdükten sonra havuza girilmemeli duş aldıktan sonra havuza girilmesi gerekiyor. Tabi havuz işletmeleri ve kendiniz her ne kadar kurallara uysanız dahi, başka kişiler uymayabiliyor ve ciddi kulak ağrısı sorunları tatilinizi zehir edebiliyor. Kulakta doluluk hissi, ağrı gibi şikayetleriniz olduğundan mutlaka bir KBB uzmanına ya da ile hekimine başvurmak gerekli. Kesinlikle kulağa bir cisim sokularak kulaktan su çıkarılmaya çalışılmamalı.

Sağlıklı bir kulağa su girmesinin normal olduğunu, kirli kulakla havuz ya da denize girilmemesi konusunda da uyarılarda bulundu.

Normal sağlıklı bir kulağa su girer ve çıkar. Ancak kirli kulağa giren su içeri girerek çıkmayabilir. Zamanla burada mikroplar fazlalaşarak da ağrılı kulak sorunları yaşanabilir. Kulak içerisinde dayanılmaz ağrılar oluşabilir. Kulağınıza su kaçtığında tek ayak üzerinde zıplayarak suyu çıkarmaya çalışabilirsiniz ancak kesinlikle kulak içerisine bir takım cisimler sokmak suretiyle su çıkarmaya çalışmamak gerekiyor. Bu durum daha çok tahriş ve enfeksiyonun daha fazla yayılmasına neden oluyor. Mutlaka bir KBB uzmanına başvurmak gerekiyor.

Kategori: Genel, Haberler, Sağlık & Güzellik