Okul Başarısında Oyun da Etkili

19 Şubat 2014 Devamı

Uzmanlar, çocukların okuldaki fiziksel, düşünsel ve duygusal gelişimlerini desteklemede eğitici oyunların da rol oynadığını söylüyor.

Ebeveynlerin çocuklarıyla kuracağı olumlu ilişkiler çocukların sosyal becerilerini geliştirirken okul başarılarını da olumlu yönde etkiliyor. Oyuncak Eğitim Uzmanı Osman Metin, çocukların okuldaki fiziksel, düşünsel ve duygusal gelişimlerini desteklemede ve çocuğu okula motive etmede eğitici oyun ve oyuncakların etkili olduğunu söylüyor.

“Eğitimde okul öncesi dönemi önemseyin” diye konuşan Metin, çevresiyle uyum içinde yaşayan, sosyal becerileri gelişmiş çocuk için okul başarısının temelinin okul öncesi dönemde atıldığını belirtiyor. Okul öncesi dönemde çocuğun fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimini destekleyen oyunlar oynamasını öneren Metin, bu tür oyunların, çocuğun hem sosyal iletişimini hem de problem çözme becerisini geliştireceğini aktarıyor. Metin, oyunları uygulaması esnasında kullanılan matematik ve diğer müfredat terimlerinin çocuğa temel eğitim verdiğini söylüyor.

Kategori: Genel, Haberler, Okul Öncesi, Oyun&Oyuncak