Hamilelikte Kasılmaların Acısı Nasıl Azaltılır?

27 Mayıs 2016 Devamı

Bunu azaltmaya kafanızın içinden başlamanız gerekmektedir.

Ağrı, normalde, bir şeylerin ters gittiğinin belirtisidir. Mesela, dizinizi incittiğinizde bu, size, bir şeylerin yanlış olduğunu hissettirir ve bu da adrenalin hormonu salgılamanızı sağlar. Bu stres hormonu da daha çok acı hissetmenize neden olur.

Bu nedenle, ağrı geldiğinde yapmanız gereken, bunun doğal olduğunu kendinize hatırlatmak ve hiçbir şeyin yanlış gitmediğine kendinizi ikna etmektir. Eğer korku hissederseniz, canınız daha çok acıyacaktır. Hamilelik kursları bu konuda size çok yardımcı olabilirler. Doğru nefes almak gibi önemli bilgileri burada öğrenebilirsiniz.

Kasılmalar sırasında birinin sizin belinize masaj yapmasının da yardımı olabilir.
Hareket etmek de işe yarar. El ve dizlerinizin üzerinde durmak size iyi gelebilir, dik oturup sallanmak sizi rahatlatabilir.
Öne eğilmenin de rahatlatıcı etkisi olabilir. Ayakta ve hareket halinde doğuma hazırlanan kadınların doğumlarının daha rahat geçtiği de bilinmektedir.

Eğer dayanılmaz bir acı hissediyorsanız ve alışılmışın dışında bazı durumlar gözlemliyorsanız, mutlaka zaman kaybetmeden doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz.

Kategori: Doğum, Genel, Haberler