Doğum Sonrası Kilolar Nasıl Verilir?

25 Kasım 2015 Devamı

Gebelik döneminde alınan fazla kilolar doğum sonrası annelerin kafaya taktıkları en büyük sorunlar arasında yer alır. Gebelik döneminde aldığınız fala kilolarınızı geri vermek için yanlış yöntemler denemek yerine, Uzmanmanların önermiş olduğu yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz. Hamilelik döneminde kilo alımı normaldir, ama fazlası da zarardır.

Uzmanların Önerileri

Öncelikle uzman bir diyetisyene başvurarak metabolizma, vücut yapısı, kan bulguları ve sosyal hayatınızı temel alacak bir diyet programı hazırlatmalısınız. Diyetisyeninize neleri sevip sevmediğinizi söylemelisiniz. Diyetisyenin sizin için önermiş olduğu fonksiyonel diyet programına mutlaka uyum sağlamalısınız. Düzenli olarak bu program takip edilmelidir.

Diyet programının yanı sıra fiziksel aktivitelerde büyük önem taşıyor. Hem sevdiğiniz yemekleri yerken de kalori derdiniz olmuyor. Yemek sonrası egzersizler ile formunuzu korumuş oluyorsunuz.

İçecek olarak zencefilli çayı tüketebilirsiniz. Zencefilli çayın zayıflamada büyük etkisi bulunmaktadır.

Zencefilli Zayıflama Çayı

Malzemeler

3 parça taze veya kuru zencefil,
1 yemek kaşığı bal,
1 dal veya rulo tarçın,
2 litre su,
1 adet limonun kabuğu(İri doğranmış)

Hazırlanışı

Zencefil parçalarını limon kabuğu ile birlikte iki litre suda kaynatın. Su kaynadıktan sonra içine tarçın ekleyin. Daha sonra ateşin altını kapatarak 10 dakika demlenmeye bırakın. 10 dakika sonra 1 yemek kaşığı bal ilave ederek karıştırın ve ara öğünlerde birer bardak süzerek için.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Kategori: Beslenme, Doğum Sonrası, Genel, Haberler