Bebek Çantanızda Neler Var?

14 Mart 2014 Devamı

Bebek çantası, bebeği ya da küçük çocuğu olan anne-babaların olmazsa olmaz eşyalarından biridir. Bebeğin bezleri, ilaçları, suyu, yedek giysileri ve daha pek çok eşya bu çantada bulunur. Çok kısa süreler için olsa dahi, bebekle dışarı çıkarken içinde bebeğinizin lojistik malzemelerinin bulunduğu bu çantayı yanınıza almamanız sizi çok güç durumlarda bırakabilir!

Bebek çantanızı seçerken
Çantanızı bebek doğduktan sonra en az iki-üç yıl kullanacaksınız, bu nedenle iyi bir çanta seçmeye özen göstermelisiniz. İşte bebek çantası seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar:

Çantanın ebadı. Bebek çantalarının farklı ebatları mevcuttur. Basit tasarımlı çantalarının içinde ve dışında biberonları ve bez ve ıslak mendil gibi temel malzemeleri koyabilecek birkaç göz bulunur. Daha büyük çantalarda bebeğin diğer içeceklerinin, cep telefonunun, bebeğin giysilerinin, kitaplarının ve oyuncaklarının koyulabileceği gözler bulunur.

Alt değiştirme dostu çantalar. Bazı çantalarda bebeğin bezini değiştirmek için altına serebileceğiniz plastik kaplı bezler bulunur.

Yıkanabilir çantalar. Bebek çantanızı oldukça uzun bir süre kullanacaksınız, dolayısıyla bütünüyle (iç ve dış) yıkanabilir bir çanta seçmeniz isabetli olacaktır.

Çantaya neler koyacaksınız?
İster birkaç saat için, ister tüm gün için dışarı çıkarken çantanızda mutlaka bulunması gereken malzemelerden bazıları:

Tabii ki bezler! Tüm gün yetecek kadar bez alın. Bezsiz kalmaktansa, çantanızda fazla bez kalması daha iyidir!

Islak mendiller ve bez değişiminden sonra kullanmanız için el temizleyici ürün.

Kirli bezleri atmak için plastik poşetler.

Küçük bir tuvalet çantası da yararlı olabilir. Bu çantaya pişik kremi, yara bandı, tırnak makası, küçük bir havlu gibi ev dışındayken ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri koyabilirsiniz.

Bebeğin “kaza” yapması veya sıcaklık değişimleri halinde kullanmak üzere yedek giysiler.

Uzun otomobil seyahatleri için ya da bebeği üzerine yatırmak için 1 ya da 2 bebek battaniyesi veya pikesi

Sağılmış anne sütü ya da mamayı soğuk tutmak için termoslu bir kap. Bebek, bebek maması yiyorsa, tabağını, kaşığını ve önlüğünü almayı unutmayın.

Bebeğin ağız silme bezleri

Yolda bebeği meşgul ve hoşnut tutmak için en sevdiği oyuncak, çıngırak ve diş kaşıyıcıları.

Kategori: Bebeğim, Genel, Haberler