Bebeğinizin burnunu açık tutun !

15 Mart 2013 Devamı

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için nefes almalarının önemine dikkat çeken uzmanlar, tıkalı burunlar konusunda aileleri uyarıyor

Bebeklerin doğuştan sağlıklı nefes alma dürtüsüne sahip olduğunu ifade eden uzmanlar, “Bebekler sadece burnundan nefes alır. Ağızdan nefes almayı henüz öğrenmedikleri için burunlarının tıkalı olması, bebeklerin büyüme ve gelişme geriliği göstermesine; huzursuz, sinirli ve mutsuz olmasına yol açar. Burnu tıkalı olan bebeklerde beslenme sorunları da sıklıkla yaşanır” diyor.

Temizlenmemiş bir burunun bebekler için hastalık kaynağı olabileceğini vurgulayan uzmanlar, “Bebeklerin burun kanalları son derece dardır ve günlük doğal mukus üretimi nedeniyle bu kanallar kolayca tıkanabilir. Sümkürme yeteneği henüz gelişmemiş olan bebeklerin burunlarındaki mukus, ortamda bakteri ve alerjen parçacıkların tutunmasına neden olur. Ortamdan uzaklaştırılmayan alerjen ve bakteriler, enfeksiyon gelişimine neden olabilir. Doğal okyanus suyundan elde edilen Sinomarin Babies, bebeğiniz için güvenilir bir günlük burun yıkaması sağlar. Böylece bebeğiniz rahatça nefes alır, enfeksiyonlara ve alerjik reaksiyonlara karşı korunur” uyarılarında bulunuyor.

Kategori: Bebeğim, Çocuğum, Genel, Haberler