Bebeğiniz Duymuyor Olabilir

05 Kasım 2015 Devamı

Yeni doğan bebeklerde işitme kaybı oranının binde 3 civarında 

Yeni doğan bebeklerin işitip işitmediği bir takım cihazlarla uygulanıyor. Bebek işitmiyor diye bir sonuç alınınca, bir ay sonra tekrar yapılınca yüzde yüze yakın sonuç alınıyor. Bebek 6 aya gelince kesinlikle ayrıştırılmış oluyor ve tedavileri 6 aydan sonra başlıyor. Bebeklerde tespit edilen işitme kaybı oranı binde 3 civarında.

BİYONİK KULAK
İmplantlarda teknolojik gelişmeler baş döndürücü hızla ilerlerken, kök hücre ve gen tedavileri ile ilgili projeler sürmekte. Gen tedavisi sonuçlarının kök hücreden daha çabuk sonuçlanacağı bekleniyor.

YÜZ SİNİRİ ÖNEMLİ
Yüz siniri, özellikle kulak ve kafa kaidesinden izlediği yollarla ilgilenmekte. Yüz sinirinin önemi insanın kızgınlığını, sevincini gösteren önemli bir iletişim aracıdır. Bu nedenle bu cerrahi önemlidir.Yüz sinirinde bir zedelenme olduğunda siniri çalışmaz hale getirir. Onun iyileşmesi uzun bir zaman alıyor.

MİGREN, BAŞ DÖNMESİ NEDENİ
Baş dönmesi her boyutuyla bugün tespit edilebilir durumda. Zaman, bize var olduğundan emin olmadığımız bir takım yeni baş dönmelerini öğrenmemize yardımcı oldu. Migren, baş dönmesi nedenlerinin üçüncü sırasında yer alıyor. Hastalara migren tedavisi uygulayarak baş dönmesini iyileştirdik.

ALTI AYDAN SONRA YAPILABİLİR
Özellikle Japonya ve Kore’den gelen bilgiler dünyaya liderlik yapıyor. Kök hücre kaybı iç kulaktaki dejenere sonucunda ortaya çıkıyor. Kişinin kendine ait genleri geri vererek, ölen hücreleri geri getirmek mümkün. Gelişen teknoloji biyonik kulak aygıtlarını geliştirdi. Uygulanır hale iyi bir şekilde getirdi. Beynin öğrenme yaşı bebeklik döneminde çok aktif. 5-6 yaşından itibaren gücünü kaybediyor.
Prof.Dr.Ramos, bebeğe biyonik kulak uygulamasının 6 aydan sonra yapılabileceğini söyledi.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Kategori: Bebeğim, Genel, Haberler