Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

25 Kasım 2013 Devamı

Her anne-baba adayı öncelikle sıhhatli bir evlat isterler ama bu isteklerinin yanı sıra bebeğin cinsiyetinin ne olacağı gebeliğin ilk dönemlerinde en merak ettikleri konulardan biridir. Büyük bir merak içinde olan çiftler, bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için cinsiyet tespiti yapan çeşitli yöntemlere yönelirler ama bu yöntemlerin hepsinin doğruluk payı bulunmadığını söylemeliyiz. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için en tutarlı yöntem uzmanların önermiş olduğu yöntemlerdir. Peki bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur diye merak ediyorsanız işte onun cevabı:

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?

Amniyosentez veya koryon villus örneklemesi (CVS) uzmanların bebek cinsiyetini tespit etmek için kullandıkları yöntemlerdir ve bu yöntemlerle bebek cinsiyeti gebeliğin 10. ve 20. hafta arasında öğrenilmektedir. Hatta bazen gebeliğin 6. haftasında bile bebek cinsiyetinin bu testlerle öğrenildiği iddia edilmekte ama bu iddianın doğruluğu halen araştırılmaktadır.

Ultrason da bebek cinsiyetini öğrenmek için doğru sonuç veren bir yöntemdir. Ultarson ile de gebeliğin 16. haftasından itibaren bebek cinsiyeti öğrenilmektedir. Kesin bilgi veren yöntemlerden birisi olan ultrason 20. haftadan itibaren %90 sonuç verir.

Kategori: Bebeğim, Genel, Haberler, Hamilelik