Ellerinizi Mutlaka Yıkayın!

06 Mayıs 2016 Devamı

Uzmanlar, el temizliğine dikkat etmemenin çeşitli hastalıklara yol açtığını belirterek, enfeksiyonlar vücut direncini düşürür. Uygun zeminde de kansere sebebiyet verebileceğini söyledi. Bilhassa gıda sektöründe, sağlık sektöründe çalışanlar için önemli.

Vücudun genelinde çok fazla mikrop var. Elimizde, ayaklarımızda, koltuk altlarında, vücudun diğer yerlerinde var, ama en fazla mikrobun olduğu yerler ellerimiz. El temizliği bu yönden çok mühim. Ağzımıza değdirmeme konusunda özen göstermemiz lazım. Sabunla el yıkamaya dikkat etmek lazım. Özellikle sağlık ve gıda sektöründe sabunla temizlikten sonra mutlaka anti-septiklerle de el temizliği yapılması gerekiyor.

El hijyeninin sağlanmamasının ishallere, tifolara, gözde, kulakta iltihaplara yol açıyor.
Enfeksiyonlar vücut direncini düşürür. Uygun olan zeminde de kanserin ortaya çıkmasına sebebiyet verir diye düşünülür. Direk bir ilgi ve ilişki yoktur. Fakat vücut direncini düşürmesiyle o yönde bir hastalığa sebep olması söz konusu olabilir.

KALİTELİ ÜRÜNLERİ ALMAK LAZIM
Her şeyin sahtesi ve sahteciliği var. Günümüzde insanımızın çok dikkatli ve uyanık olması lazım. Sabunların markasına özen göstermek lazım. Bu yönden kaliteli ve güvenilir yerlerden alışveriş yaparak tedbirli olmak lazım. Ucuza kaçmamak, kaliteli ürünleri almak lazım.

Kategori: Genel, Haberler, Sağlık & Güzellik