Doğum Sonrası Sıkılaşmak İçin Nasıl Hareketler Yapılmalı?

16 Nisan 2015 Devamı

Normal doğum sonrası sıkılaşmak için pilates, yoga gibi vücut ağırlığımızı kullanabileceğimiz egzersizler yapmalıyız. Bu kısa bir süre değildir. Bazı hareketlerle sıkılaşmayı sağlayabiliriz. Öncelikle sırtüstü yatalım, dizlerimizi bükelim, kollarımızı yere koyalım. Belimizin altında hafif bir boşluk olması gerektiğini unutmayalım. Sağ bacağımızı yukarı kaldıralım ve kalçamızı sıkalım.

Nefes vererek sol bacağı da diğerinin yanına getirelim. Bu şekilde karın bölgesi çalışmaya başlar. Derin derin nefes alıp vermeyi unutmayalım. Karın kaslarımın içeri doğru sıkıştığını hissediyoruz. Bu şekilde içimizden 50’ye kadar sayalım. 50’den sonra önce sağ sonra sol bacağımızı indirelim.

Sağ bacağımızı yukarı kaldıralım, kalçayı ve karnı sıkalım ve diğer bacağımızı da kaldıralım. Karın çalışmaya başladı. Sağ bacağı ileri doğru uzatalım ve nefes vererek bacak değiştirelim. Bu hareketi sağ sol 20 tane uygulayalım. Siz de bu hareketleri yaparak kilonuzu koruyabilir ve doğum sonrası sıkılaşma için programlar yapabilirsiniz.

Kategori: Doğum Sonrası, Genel, Haberler