Çocuklar İçin Ailece Yemek Yemenin Faydaları

02 Haziran 2015 Devamı

Ailece yemek yemenin faydası büyüktür. Bu sayede çocuğunuz sizi rol model alarak sebze yemek gibi doğru beslenmenin temellerini benimser. Ayrıca, ailenizin damak tadına uygun yiyecekleri deneyimleyerek olumlu ve kalıcı bir beslenme zevki geliştirebilir.

Sofrada bir arada oturmak çocuğunuzla iletişim açısından da pek çok kazanım sağlar. Aile yemekleri sırasında çocuğunuzla görüşemediğiniz zamanların açığını kapatır, okulda yaptıkları hakkında konuşur ve yemek masasının keyif veren ortamından faydalanarak ona güzel şeyler öğretebilirsiniz.

Yemek sırasında geçirdiğiniz zaman, çocukların aile değerlerini en çok benimsediği zamanlardır. Sofrada sakin ve huzurlu bir ortam sağlamanız hem çocuğunuzun yemekten daha büyük keyif almasını, hem de güzel anılar oluşturmasını destekler. Üstelik çocukların aile sofrasında kazandıkları bu alışkanlığı kendileri anne-baba olduklarında da sürdürecekleri için gelecek nesillerin de sofranın önemini kavraması, sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmesi açısından önemli bir kazanım olacaktır.

Kategori: Beslenme, Çocuğum, Çocuk Psikolojisi, Genel, Haberler