Bebeklerin 1 Yaşından Sonra Beslenmesi Nasıl Olmalı?

24 Ekim 2015 Devamı

Çocukların doğduğu andan itibaren, tüketmesi gereken tek besi anne sütüdür. Bebekler yaklaşık 5 yada 6. aylarında ek besine geçebilirler. Bu ek besinler katı olmamalı aksine sıvı ve cıvık besinler olmalılardır. Fakat bebeğiniz 1 yaşını doldurduğu zaman  beslenme taplosu değişir. Daha katı yiyecekler, vede meyve türleri rahatlıklı yiyebilir. Siz annelere bebeklerinizin, 1 yaş ve 1 yaşından sonra nasıl beslenmesi adına önemli bilgiler sunuyoruz…

1 yaşını doldurmuş bebek, çok rahat çeşitli besinleri tüketebilir. Bunun için ailenin desteğiyle beraber çok daha güzel şekilde beslenebilir. Ancak bir bebeğin küçük yaşlarda bol salçalı, bol katkı maddesi bulunan, bir yemek içerisinde dengesiz tuz katılmış besinleri tüketmesi de oldukça rahatsız edici bir durum olabilir. Bu nedenle bebeğin daha çok sağlıklı besinleri küçük yaştan alması, onu bu şekilde alıştırmak çok daha uygun bir durum olur.

Ayrıca ufak yaşta ki bir bebeğe, çikolata ya da kakao tarzında ki besinlerin verilmesi, küçük yaştan bu türde ki şekerli besinlere alıştırılarak ilerleyen zaman içerisinde sağlığından etmiş olacağınızdan dolayı yasaklamalı, böyle besinleri vermemelisiniz.

Günlük olarak her 1 yaşını doldurmuş çocukların protein almaları da gereklidir. Bu nedenle günlük et ya da tavuğun tüketilmesi bu çocukların sağlığı açısından önemli bir husustur. Ayrıca protein dışında günlük belli bir öğünde de makarna gibi bir besini vererek karbonhidrat açısından bu besini, bebeğin alması için sağlamanız, bebeğinizin sağlığı açısından iyi ve faydalı olacaktır.

Etiketler: , , , , , , , ,

Kategori: Beslenme