Bebeğinizi Emzirerek Zayıflayabilirsiniz

30 Eylül 2016 Devamı

Anne sütü bebeğin büyümesini, gelişmesini hızlandırır. Bebeği hastalıklardan ciddi anlamda korur. Annenin de kilo vermesini hızlandırır. Anne her emzirdikçe göbek ve kalçalarındaki yağlar da süt yapımına gider. O yüzden anneler o dönemde bol bol emzirsinler.

Maydanoz yasak, salata yasak, kakao yasaktır. Çünkü bunlar bebeğin beyin gelişimini etkiler. Sigara, alkol yasak. Mutlaka her gün yumurta yemeliler. Hem tok tutar hem de bebeğin beyin gelişimi için önemlidir. Mutlaka 10 tane badem, 4 tüm ceviz almalılar. Ara öğünlerle beslenmeliler. Şekeri düşmesin, çünkü annelerde şeker vakaları da gözükebiliyor. Mutlaka yatmadan 2-3 saat önce yemeği kesmesi lazım ki, bebek baskı yapar yedikleri ağzına gelmesin. Anne nasıl beslenirse beslensin bebek depolarını mutlaka bulur. Eğer anne yeterli beslenmiyorsa anneden çeker ve yine alır ihtiyaçlarını ama olan doğumdan sonra anneye olur.

Anne ideal kilodaysa ilk 3 ay kilo almasa da olur, kiloyu koruyabilir. Önemli olan ondan sonraki kısımlar. Anneler ne yapmalı? Bu süt bebeğe iyi geliyormuş diye bir şeye girmeden, ihtiyaçları neyse suyu artırarak, ara öğünler yaparak, bir pozisyonda sabit tutarak beslenmeleri gerekiyor. Eğer bebek 4 kiloyu geçerse ileride bebekte şeker hastalığı olma riski çok yüksek.

Etiketler: , , , ,

Kategori: Doğum Sonrası, Genel, Haberler