Hamilelikte Aşırı Yeme İsteği

10 Ağustos 2016 Devamı

Hamilelikte yeme isteğiniz artmış ise ve biraz daha iştahlı hissediyorsanız, bu durumda hamur işleri ve yoğun gıdalara yönelmeden ara öğünlerinizde sütünüzün yanına 1 dolu kase ceviz+kuru erik ya da tuzsuz badem+tuzsuz, leblebi+kuru üzümden oluşan bir karışım alabilirsiniz.

Böylece bebeğiniz ve siz birkaç olumlu işi birarada yapmış olursunuz. Midenizi yormamış, kilo almak kaygısından uzaklaşmış, saç ve tırnaklarınız için gerekli yatırımı yapmış, demir ihtiyacına yönelik çalışmış ve son derece kaliteli bir ara öğün yapmış olursunuz. En önemlisi duygusal ve fizyolojik anlamda son derece rahat bir öğün sonrası yaşarsınız.

Bu yaşamakta olduğunuz süreç, son derece doğal bir süreç olmakla beraber, zaman zaman yaşanan sıkıntılar pratik çözümlerle halledilebilir. Bu keyifli macerada beslenme önemli ama bu bir iş yükü haline getirilmeden kolayca yapılabilir. Çantanızda bir torbaya ara öğün karışımlarınızı mutlaka koyun. Her yerde süt bulabilirsiniz. Yemeklerin sorun olmayacağı çok fazla mekan var. Ev tercihiniz olduğunda ise herşey elinizin altında. Alışverişe bile gerek yok, evdekiler yeter meraklanmayın.

Kategori: Genel, Haberler, Hamilelikte Beslenme